Сезонът на „Метрополитън опера: на живо от Ню Йорк” започва на 11 октомври с Шекспировата трагедия, претворена от Верди, с участието на Анна Нетребко във вокално и драматично сложната роля на лейди Макбет. В известната постановка на Ейдриън Ноубъл от 2007 г., дирижирана от Фабио Луизи, участват още Желко Лучич в главната роля, Джоузеф Калея като Макдъф и Рене Папе в ролята на Банко.
„Макбет” е първата шекспирова пиеса, която Верди адаптира за оперната сцена. Трагедиите и комедиите на великия поет и драматург го вдъхновяват през целия му живот и служат за основа на двете му последни опери – „Отело” и „Фалстаф”.
„Това е вечерта на Нетребко…. Тя е истинска оперна звезда в най-добрия смисъл, с харизматична изразителност, на която е подчинен всеки детайл в изпълнението й.” (Ню Йорк Таймс)
2014 Cinema City /Mall of Sofia/ | 11 октомври , 19.55 ч.
